מקום לכנסים

צילם פאביאן קולדורף (3)

אחת לתקופה יש לנו את הצורך לקיים כנס בנושא כזה או אחר ומה שאנחנו צריכים זה מקום מתאים לקיים אותו. יש תמיד סיבה טובה לכנס מספיק אנשים ולקבל את כל המקום כדי להעביר את התכנים הנדרשים. כנס הוא מסוג האירועים שדורשים התייחסות קצת אחרת, משום שהוא לא בהכרח מבקש את כלל האטרקציות והפעילויות השונות, אבל כן ניתן לחבר את באי הכנס לעולם התוכן הקיים באתר וכמובן במידה ורוצים עדיין לשלב בין התוכן המוצע בכנס ובין השחרור של האנשים בשלב מאוחר יותר.

מקום טוב הוא זה שמצליח לאפשר לכל קבוצה של אנשים לקבל את כל מה שהם צריכים בזמן נתון. המקום הטוב ביותר מאפשר לכל קבוצה להביא את המשתתפים למקום עצמו, לתת להם את מסגרת הזמן וכמובן לחבר אותם לתוכן הנדרש. כנס הוא לא אירוע שבו השחיה הלילית היא הדבר החשוב ביותר, אך בריכה היא חלק מתפאורה מאוד נעימה למי שרוצים קצת להתחבר. כמובן שמקום התכנסות בלב הטבע הירושלמי, עם החורש הטבעי וההרים מסביב, הוא חלק מתהליכי ההפנמה וההשתתפות הטובים ביותר עבור כל אחד ואחת.

כאשר מתכננים כנס, הכי טוב יהיה ליצור קשר עם המקום עצמו ועם הצוות האחראי ולתאם ציפיות. חשוב לדעת בדיוק מהם הצרכים ומהן הדרישות של כל לקוח וכל קבוצה ולהתאים את המקום בדיוק לקבוצה הספציפית הזו. חשוב מאוד לדעת על כמה אנשים מדובר, שכן יש הבדל בהיערכות לקבוצה המונה 100 איש ובין קבוצה המונה 1,500 איש. כמובן שכולם מקבלים את אותה תשומת לב, אך במקביל גם צריך לדעת כיצד לתפעל את המתחם אל מול הקבוצה הקיימת ולא אחת אל מול מספר קבוצות במקביל. כנס כאירוע יכול לדרוש לוגיסטיקה מעט שונה בשל המאפיינים המיוחדים של הקבוצה, של הלו"ז וכיוב', אבל הצוות המיומן במתחם למעשה יכול לתת את המענה הטוב ביותר. הפקת אירועים היא תחום שחשוב לדעת בדיוק מי הם האנשים שיעבדו קשה כדי שהאירוע יקום כמו שצריך עד לסופו. כך בעצם מצליחים לשמור על סטנדרטים גבוהים.