הפקת בר מצווה

קולדורף-35.jpg

בר המצווה הוא אחד הטקסים החשובים ביותר בחייו של כל ילד יהודי. כאשר מגיע הילד לגיל מצוות והופך להיות נער, הוא בעצם נוטל על עצמו את האחריות על מעשיו. מסיבת בר המצוות התגלגלה רבות לאורך השנים וכיום מדובר באחד האירועים המרגשים ביותר גם מבחינת המשמעות, אך גם מדובר באירוע מאוד מושקע מבחנת ההפקה. ללא ספק אנו מדברים על אירוע שבו קיימים אלמנטים רבים מאירועים של מבוגרים, בין אם מדובר על המוזיקה, בין אם מדובר על התפריט וכמובן גם הלבוש ועוד.

הפקה של בר מצווה צריכה לכלול מספר אלמנטים. מצד אחד, אנו מדברים על אירוע לכל דבר, שאליו מוזנים אנשים שצריך לקבל את פניהם ולהעניק להם את האפשרות לאכול כמו שצריך ולרקוד ומצד שני מדובר באורחים רבים בגיל מצווה גם כן. חברים של חתן השמחה מבית הספר, תנועת הנוער וכמובן השכונה.

לכן, כאשר כבר מתכננים אירוע שכזה, הכי טוב יהיה לבחור את המקום שבו יכולים בני ובנות הנוער הצעירים גם ליהנות מחוויה משלימה. הפקת אירוע כמו בר מצווה במתחם שבו יש מתקני מים וניתן להפעיל את הילדים לאורך כל זמן האירוע, אין חלופה לכך. צריך לזכור שאירוע בגיל של בר המצווה מתקיים בתקופה בחיים שלילדים מאוד חשוב איך יראו אותם ומה יחשבו עליהם ואטרקציה שכזו, מתקני מים, היא ללא ספק יתרון מאוד משמותי  ומעלה גדולה בהפקה. הילד בהחלט ירצה שהאורחים והחברים ייהנו ויוכל להמשיך בשגרת חייו עם החברים בתחושה של ביטחון עצמי חזק יותר.

אין ספק שהשקעה של ההורים בהפקת אירוע כמו בר מצווה היא גדולה יחסית לשנים עברו, אבל התמורה היא ללא ספק ניכרת ומשתלמת. האירועים היום מושקעים הרבה יותר, והתיעוד האיכותי מעניק לאירוע את הזיכרון לטווח זמן ארוך מאוד. בר המצווה היא נקודת זמן בחיים שצריכה להיות חשובה ומשמעותית לכל ילד ונער צעיר והדגשים שיש לשים אליהם לב בהפקת האירוע צריכים לכלול גם את מה שחתן השמחה רוצה, גם את מה שהמשפחה מבקשת ומה שמתאים לאורחים.