אטרקציות באיזור

פארק המים נס הרים ממוקם באחד האיזורים היפים ביותר בישראל – הרי יהודה. נס הרים מוקף יערות אורנים מקסימים, ועשיר בשבילי אופניים וכבישי נסיעה מהנים ומסלולי טיולים יפים.

ניתן לתאם טיולי רכיבה על גבי סוסים באחת החוות בקרבת המקום, או לשלב בנופש טיול ביקבים האיכותיים בסביבה או ארוחה במסעדה איכותית שמשקיפה על התצפית היפיפיה של האיזור. אתרי הטיולים הקרובים ביותר הם מערת הנטיפים (מערת שורק) – אחד האתרים הפופולריים ביותר בארץ, וכן נחל קטלב, שמציע מסלולי הליכה יפים, מוצלים ופורחים המתאימים לכל עונות השנה. אתרים נוספים בקרבת מקום כוללים את עין הסטף ושמורת נחל דולב (ניתן לשלב עם טיול במערת התאומים בחודשי האביב והקיץ).

מערת הנטיפים
מערת הנטיפים היא אחד מאתרי התיירות הפופולריים בישראל בזכות מגוון עצום של נטיפים וזקיפים. הסיור במערה אורך כ-45 דקות לאורך מסלול מסומן וקל להליכה (יש מעלון לנכים, אך ניתן להגיע רק לרחבת התצפית).

הכניסה למערה בתשלום (25 ₪ למבוגר, 13 ₪ לילד).

שעות הפתיחה הן 8:00 עד 17:00 בין אפריל לספטמבר,

ו-8:00 עד 16:00 בין אוקטובר למרץ. בימי שישי וערבי חג המערה נסגרת שעה קודם לכן.

איך מגיעים:
צאו לכביש 3866 והמשיכו במעלה ההר כ 5 ק"מ עד לצומת צ'לנג'ר. פנו שמאלה והמשיכו לאורך הכביש כ-2 ק"מ עד החנייה.

 

נחל קטלב
במרחק 5 דקות נסיעה ממערת הנטיפים נמצא נחל קטלב,  אתר מקסים לטיולים ברגל ובאופניים. אורכו של מסלול הטיול בנחל קטלב הוא 5 ק"מ (כארבע שעות הליכה). המסלול מתאים לכל עונות שונות, ובכל עונה ניתן למצוא פריחה ממין אחר: רקפות, כלנית, פרגים, אירוסים, סחלבים ועוד.
ניתן לבחור בין שני מסלולים – מסלול ירידה בלבד שמתאים לכולם (יש להשאיר רכב בסוף המסלול) או מסלול מעגלי שכולל עליה קשה ומתאים רק למיטיבי לכת.

איך מגיעים:
צאו לכביש 3866 לכיוון צומת נס  הרים. בצומת פנו שמאלה לכביש 386. לאחר 2 ק"מ תגיעו לחניון נחל קטלב.